اخبار

برگزاری دومین نشست کمیسیون اخلاق حرفه‌ای و تبلیغ و ترویج شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دومین نشست کمیسیون اخلاق حرفه‌ای و تبلیغ و ترویج شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین ملا نوری ، مدیر کل ارتباطات و هماهنگی امور استان های معاونت قرآن و عترت و دیگر اعضای کمیسیون آقایان: باقرنژاد، محتاجی، فروتن، آفتابی و فراهانی در روز چهارشنبه 17 بهمن ماه جاری در محل معاونت قرآن و عترت برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستور جلسه به شرح زیر است:

1-     بررسی و ارائه پیشنهادات پیرامون شیوه نامه کمیسیون های شورای امر به معروف و نهی از منکر

2-     ارائه عناوین آموزشی برای کارکنان وزارت متبوع در سال 1398 توسط شورا ، به منظور بررسی و ارائه پیشنهادات .

در این نشست ابتدا پیرامون شیوه نامه کمیسیون های شورا ، محورهای زیر مورد بحث قرار گرفت و در این زمینه پیشنهادهایی ارائه شد:

·   ارائه و قرائت متن و موارد پیشنهادی در خصوص اصلاح شیوه‌نامه کمیسیون‌های شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اعضاء توسط دبیر خانه کمیسیون اخلاق حرفه‌ای و تبلیغ و ترویج

·  ارائه عناوین پیشنهادهای دریافتی از سایر کمیسیون ها در خصوص اصلاح شیوه‌نامه کمیسیون‌ها (از منظر شکلی و محتوایی) توسط دبیر خانه شورا ،

·   رفع برخی از ابهامات و پاسخگویی به برخی از پیشنهادات مطروحه در خصوص اصلاح شیوه‌نامه کمیسیون‌های شورا

·  تاکید اعضاء به، پرداختن و تمرکز بیشتر به جایگاه، وظایف و اهداف کمیسیون اخلاق حرفه‌ای و تبلیغ و ترویج در شیوه‌نامه کمیسیون‌ها در کنار پرداختن به وظایف سایرکمیسیون ها .

·  دیده شدن جایگاه شورا جهت رصدمستمر و منصفانه فعالیت های وزارتخانه در این شیوه نامه .

·  تمرکز بیشتر شورا به اطلاع رسانی در موضوع شفاف زیرایکی از اقدامات موفق وزارت متبوع که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تعریف می شود موضوع شفاف سازی و درج اطلاعات بر روی سایت وزارت متبوع برای همگان است.  

·  شورا می بایستی از فعالیت های وزارتخانه گزارش های دوره ای، تحلیلی و با نظر نقادانه اعم ازمثبت و یا منفی ارائه دهد .

·   نیاز است ضمن سنجش عملکرد وزارتخانه اثر بخشی فعالیت ها ارزیابی شوند .

در ادامه، اعضاء ضمن طرح دستور دوم جلسه و مذاکره پیرامون آموزش کارکنان در حوزه اخلاق حرفه‌ای ، پیشنهاداتی به شرح ذیل، جهت تحقق هر چه بهتراهداف آموزشی کارکنان وزارت متبوع در این حوزه ارائه دادند .

·  می بایستی آموزش های ارائه شده مبتنی بر پژوهش باشد .

·  از آنجائیکه ذیل شورا کمیسیون آموزشی هم قرار دارد و از سوی دیگر تمامی کمیسیون ها در حوزه وظایف خود می توانند پیشنهاد دوره های آموزشی داشته باشند لذا دبیرخانه شورا در انسجام امور نقش محوری تری خواهد داشت .

·   دبیرخانه شورا موظف است که در موعد مقرر، پیش بینی برنامه ها و فعالیت های خود را به مراجع ذیربط داخلی وزارتخانه ارائه دهد لذا نسبت به پیش بینی دوره های آموزشی مورد نیازکارکنان در چارچوب وظایف کمیسیون ها و دیگر تکالیف شورا اقدام می نماید و در صورتی که کمیسیونها پیشنهادی در این زمینه ارائه داده باشند، در برنامه پیشنهادی دبیرخانه لحاظ شده است ، در حال حاضر برخی از دوره های مر تبط باوظایف این کمیسیون که در برنامه های پیشنهادی سال آتی شورا پیش بینی شده است عبارتند از : برگزاری دوره آموزشی اخلاق برای مدیران ،برگزاری دوره آموزشی الگوهای رفتاری در اخلاق حرفه ای و اداری، وبرگزاری دوره مهارت آموزی نقد و نقدپذیری .

·  دوره های پیشنهادی جدید کمیسیون ها درصورت داشتن مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور به مجموعه دوره های آموزشی پیشنهادی دبیر خانه شورا اضافه خواهد شد.

در پایان نشست مقرر شد اعضاء برابر تصمیمات متخذه موارد را پیگیری و نتایج را به دبیرخانه کمیسیون ارسال نمایند.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید