اخبار

حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی: موزه عبرت می‌تواند در رفتار و منش مسئولین تاثیر جدی بگذارد

حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی: موزه عبرت می‌تواند در رفتار و منش مسئولین تاثیر جدی بگذارد
مشاور فرهنگی و دینی وزیر و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از موزه عبرت گفت: گاهی اوقات مدیران باید به موزه عبرت سر بزنند تا ببینند گذشتگان چگونه برای انقلاب تلاش کردند و از جان خود گذشته‌اند، این بازدید به یاد ما می‌آورد که چه مسئولیت سنگینی برعهده داریم.

حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی مشاور وزیر در ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازدید از موزه عبرت گفت: این موزه زندانی است که پیش از انقلاب تعداد زیادی از چهره‌های انقلابی کشور از جمله رهبر معظم انقلاب در آن زیر فشار و شکنجه رژیم شاهنشاهی بودند. 

وی ادامه داد: با وجود اتفاقاتی که در پیش از انقلاب رخ داده است بازدید از این زندان ما را با گزیده‌ای از جریانات آشنا می‌کند، از این رو این فضا می‌تواند به ما نشان دهد که در آن دوران ساواک و نیروهای امنیتی شاه طی چه فرآیندی مبارزان را دستگیر و شکنجه می‌کردند.

مشاور وزیر و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: در این موزه زندگی روزمره در فضای مخوف زندان و نوع عبادات هر روزه زندانیان به خوبی قابل مشاهده است. راوی این موزه نیز در این زندان شکنجه شده است و به خوبی اتفاقات را با جزئیات تعریف می‌کند و انسان در حیرت می‌ماند که در گذشته چگونه مبارزان برای اهداف خود ایستادگی کردند.

ارباب سلیمانی یادآور شد: وقتی به سرمایه مقاومت پیشینیان خود نگاه می‌کنیم و می‌بینیم که این افراد تا لحظه آخر از هدف و آرمان اسلامی خود دست نکشیدند بسیار ستودنی است و این پیام را به ما می‌دهد که « انقلاب اسلامی به راحتی بدست نیامده است»، در این جریان افرادی که حتی ما نام آنها را نشنیده‌ایم حضور داشتند و ضامن امنیت امروز ما شدند.

وی افزود: از پیش از انقلاب و در حین این اتفاق بزرگ و حتی پس از آن خیلی از افراد جانفشانی کردند تا این انقلاب بروز و ظهور پیدا کند و به قوت خود باقی بماند، همین موضوع تکلیف ما را سنگین‌تر می‌کند. ما باید توجه داشته باشیم اگر امروز روی یک صندلی نشسته‌ایم و پای بر روی زمین می‌گذاریم مدیون خون شهدا هستیم و نباید این خون به هدر برود.

مشاور وزیر و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر ابراز داشت: اگر با این نگاه به موزه عبرت برویم؛ در منش و رفتار ما تاثیر جدی خواهد گذاشت. خوب است که بعضی اوقات مدیران ما به این موزه سر بزنند تا ببینند گذشتگان چگونه برای انقلاب تلاش کردند و از جان خود گذشته‌اند، این بازدید به یاد ما می‌آورد که چه مسئولیت سنگینی برعهده داریم.

ارباب سلیمانی بیان کرد: رژیم شاهنشاهی از این مرکز برای سرکوب مردم مبارز استفاده می‌کرد تا اهداف خود و هم‌پیمانانش چون آمریکا تضعیف نشود، درواقع استکبار به دنبال این بود که از تمام منافع آشکار و پنهان ما بهره ببرد و این انقلاب مهم‌ترین دست‌آوردش بدست آوردن استقلال برای کشور ما بود. در گذشته مستشاران آمریکایی حق توحش از ما می‌گرفتند، آنها ما را ملت وحشی می‌دانستند و بابت حضورشان در کشور ما خواستار حق توحش از ما بودند.

وی اضافه کرد: امروز ما در مهم‌ترین اتفاقات منطقه خود تاثیرگذار هستیم و آمریکا هر نقشه‌ای در این منطقه دارد یک حساب جدا برای ما باز می‌کند. نمونه آن را می‌توان در سوریه دید که حمایت جمهوری اسلامی باعث شد تا نقشه‌های آمریکا از بین برود.

مشاور وزیرورئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه فداکاری‌های پیش از انقلاب و پس از آن عامل پیروزی و موفقیت ما است، تصریح کرد: امروز کشور ما در تحریم و فشار است اما مردم ما با نجابت مقاومت می‌کنند برای آنکه به قرآن و اصل اسلام و راه شهدا و امام راحل پایبند هستند.

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید